Skip to main content

Plastykonstrukcje – plastyka z elementami konstruowania

tola blicharska zegar2Plastykonstrukcje to nowa oferta zajęć plastycznych dla dzieci, które uwielbiają tworzyć formy przestrzenne.

Na zajęciach oprócz poznawania wielu technik plastycznych (malowanie, rysowanie, proste techniki graficzne, kolaże) i wykorzystywania ich w płaskich pracach, dzieci realizują kilku etapowe prace przestrzenne na wybrany temat.

Dlaczego warto?

Zajęcia konstrukcyjne to nie tylko dobra zabawa. Dziecko manipulując przedmiotem wykonuje szereg operacji myślowych: szeregowanie, porównywanie, analizowanie i syntetyzowanie. Rozwija się orientacja w przestrzeni, tak ważna przy nauce pisania. Operowanie różnymi materiałami wpływa na rozwój manualny, ćwiczy aparat ruchowy ręki i płynność ruchów.

hania gocal hundertwasserDzieci wykorzystują własną fantazję i wyobraźnię. Uczą się planować, wyobrażać sobie dany przedmiot, w końcu podejmują próby zbudowania go. Nabywają umiejętności rozumienia związków przyczynowo-skutkowych. Aby przyswoić pewne metody konstrukcyjne, opierające się na prawach geometrii i fizyki, dzieci będą również odtwarzać niektóre przedmioty według wzoru. Dzięki odtwarzaniu nauczą się np. różnych sposobów łączenia przedmiotów. Uczą się tym samym samooceny i samokrytyki.

Polecam dla dzieci zabawy konstrukcyjne i majstrowanie!:)

 

Zajęcia „Plastykonstrukcje” odbywają się w każdą środę o godz.17:30-18:45.

 

ZAPISY

Więcej na temat ofert zajęć TUTAJ

luty 040