Skip to main content

Bajecznie kolorowe obrazki na wiosnę

Dzieciaki uwielbiają takie zabawy. Obrazki zmieniają się jak w kalejdoskopie: najpierw są spokojne, zwyczajne (rysowane ołówkiem), za chwilę całe obsypane kolorowymi „drobinkami”. O czym mowa?

ryzem91

KOLOROWY RYŻ

Jeśli jeszcze nie bawiliście się z dziećmi kolorowym ryżem, zachęcam do przygotowania w domu/przedszkolu tego atrakcyjnego dla dzieci materiału plastycznego.

MATERIAŁY

  • ok.1 kg ryżu
  • farby temperowe
  • klej
  • łyżki
  • duża tacka

INSTRUKCJA

Zabawa zaczyna się od przesypywania przez dzieci ryżu do miseczki, np. po 10 łyżek do każdej miski. Potem wlewamy farbę temperową + trochę kleju do miski i mieszamy dokładnie. Całość wykładamy na dużą tackę, tak aby ryż szybciej mógł wyschnąć. Ja kładę tace obok kaloryferów i po kilku dniach ryż jest suchy. Należy pamiętać tylko, aby codziennie go przemieszać. Wysuszony ryż często skleja się w większe grudki, my rozbijamy je wałkując drewnianym dużym wałkiem.

ryzem2

„RYSOWANIE RYŻEM”

Dzieci najpierw narysowąły ołówkiem 1 element związany z wiosną: słońce, chmura itp. Narysowany obrazek (kontury) posmarowały dokładnie klejem i całość obsypywały kolorowym ryżem. Nadmiar ryżu wsypywały do miski. Taka zabawa plastyczna niesamowicie pobudza wyobraźnię u dzieci, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową (np. podczas przesypywania ryży do miseczki), ćwiczy dokładność.

ryzem92Słońce narysowane przez 5-letniego chłopca

ryzem1

ryzem4Kolaż 5, 5-letniego chłopca (kapitalny!) 🙂

ryzem8  

Przestrzenie między kolorowym ryżem dzieci wypełniały farbami.

ryzem3  ryzem6 

Chmura na burzowym niebie 6-letniego chłopca

ryzem5  ryzem0Zajęciami z 3 i 4-latkami. Bałagan po takich zajęciach będzie nie do uniknięcia, ale ale dla zaangażowania i skupienia dzieci podczas pracy, naprawdę warto! 🙂

 

Szukacie więcej inspiracji na wiosnę? Zajrzyjcie TUTAJ

http://pakano.pl/wp-content/uploads/2016/02/11157377_693649484072876_1489756054005160407_o.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *