Skip to main content

Świąteczne pomysły cz 2

Tym razem dzieci z przedszkola malowały  Mikołajów. Najpierw trzeba było ułożyć z wcześniej wyciętych elementów, tj. głowa, czapka, fragment płaszcza, postać Mikołaja. Potem w ruch poszły farby, pastele tłuste i biała karbowana tapeta do zrobienia brody.

mik1

1.Choinki

Choinki świąteczne można robić na wiele sposobów. Tutaj dzieci z przedszkola oklejały tekturowy stożek makaronem pomalowanym wcześniej na zielono.

choinki z makaronu

 

2. Mikołaje

Małym artystom można wcześniej przygotować elementy mikołaja do złożenia. Tutaj dzieci zadaniem było połączenie ze sobą głowy, czapki i fragmentu tułowia. Do dalszej pracy potrzebowały tłustych pasteli, farb temperowych i tapety na brodę.

mikołajki

 

mikołajki 2

 3. Mikołaj z reniferami na saniach

Tutaj wykorzystaliśmy technikę drippingu czyli nakrapianie rozwodnionej białej farby szczoteczką na ciemne tło. Na drugim białym papierze dzieci rysowały motyw świąteczny tłustymi pastelami. Elementy były wycinane, przyklejanie a całość była obsypywana kolorowym brokatem.

mikołaje w saniach

 4. Wesołe anioły

Bazą do stworzenia anioła były butelki po wodzie i piłki plastikowe. Dodatkowo do stworzenia aniołków potrzebowaliśmy, białego materiału, koronek, krepiny i sreberka.

anioły

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *