Skip to main content

Święta tuż tuż – prace plastyczne

Coraz bliżej ŚWIĘTA! Chcielibyśmy razem z dzieckiem zaakcentować ten czas jakąś własnoręcznie wykonaną ozdobą, lecz brakuje nam pomysłu? Oto kilka nietuzinkowych pomysłów świątecznych, które nie wymagają od nas dużego nakładu finansowego.

1. Święty Mikołaj.

Ulepiony z masy solnej na kubeczku po jogurcie. Na dzień lub dwa dni możemy go wysuszyć przy kaloryferze, potem pomalować farbami akrylowymi i polakierować. Do tego puchata broda :).

2. Choinka

Najpierw silikonową foremkę w kształcie gwiazdki zalałam gipsem i włożyłam patyczek do szaszłyka. Z zielonego materiału wycięłam podwójny zielony trójkąt. Zadaniem dzieci jest zaszycie dwóch dłuższych boków i włożenie do środka waty. Wkładamy patyczek do choinki i zaszywamy dolną krawędź choinki. Ozdabiamy koralikami, cekinami itp. (klejąc tzw. klejem czarodziejskim lub klejem na gorąco- Uwaga – tylko dorośli). Piękna ozdoba na stół!

 

3. Ozdoby choinkowe.

Bardzo lubię te najprostsze wykonane z papieru kolorowego ozdoby. Już z 4-latkami można zrobić bombki z pasków papieru lub kwiatki z „łezek”.

 

 

Wytnijmy z brystolu bombki w różnych kształtach, dajmy dziecku kolorowe paski papieru, kółka i farby (najlepiej w kolorze złotym i srebrnym). Zdziwimy się jak piękne bombki mogą stworzyć nasze dzieci!

 

4. Wieniec świąteczny

Często widzimy święteczne wieńce zawieszane na drzwiach domów. A widzieliście wieniec wykonany przez dziecko? Ten poniżej był zrobiony przez 5-letnią dziewczynkę. Obręcz z brystolu była owinięta zieloną i czerwoną krepiną. Kule z gazet oklejone taśmą i owinięte folią aluminiową imitują bombki. Do tego ozdboby z papieru, szyszki… prawda jakie to proste?

5. Podarunek świąteczny

A może nasze dziecko chce wykonać prezent dla najbliższej osoby? Możemy zaproponować ulepienie puzderka z modeliny.

Możemy pomóc dziecku rozrobić w dłoni twardą z początku modelinę. Ulepmy najpierw kulkę i spłaszczmy ją – będzie to spód puzderka.

Z wałeczków zrobimy boki naczynka. Możemy skręcić ze sobą dwa wałki uzyskując ciekawszy efekt dwukolorowy. Tzw. ślimak może posłużyć za ucho.

Przykrywkę wykujemy w podobny sposób. Dzieci uwielbiają lepić bałwanki. Pięknie będą się prezentować na puzderku dla ukochanej osoby.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *