Skip to main content

Święta tuż tuż – prace plastyczne

Coraz bliżej ŚWIĘTA! Chcielibyśmy razem z dzieckiem zaakcentować ten czas jakąś własnoręcznie wykonaną ozdobą, lecz brakuje nam pomysłu? Oto kilka nietuzinkowych pomysłów świątecznych, które nie wymagają od nas dużego nakładu finansowego.

1. Święty Mikołaj.

Ulepiony z masy solnej na kubeczku po jogurcie. Na dzień lub dwa dni możemy go wysuszyć przy kaloryferze, potem pomalować farbami akrylowymi i polakierować. Do tego puchata broda :).

2. Choinka

Najpierw silikonową foremkę w kształcie gwiazdki zalałam gipsem i włożyłam patyczek do szaszłyka. Z zielonego materiału wycięłam podwójny zielony trójkąt. Zadaniem dzieci jest zaszycie dwóch dłuższych boków i włożenie do środka waty. Wkładamy patyczek do choinki i zaszywamy dolną krawędź choinki. Ozdabiamy koralikami, cekinami itp. (klejąc tzw. klejem czarodziejskim lub klejem na gorąco- Uwaga – tylko dorośli). Piękna ozdoba na stół!

 

3. Ozdoby choinkowe.

Bardzo lubię te najprostsze wykonane z papieru kolorowego ozdoby. Już z 4-latkami można zrobić bombki z pasków papieru lub kwiatki z „łezek”.

 

 

Wytnijmy z brystolu bombki w różnych kształtach, dajmy dziecku kolorowe paski papieru, kółka i farby (najlepiej w kolorze złotym i srebrnym). Zdziwimy się jak piękne bombki mogą stworzyć nasze dzieci!

 

4. Wieniec świąteczny

Często widzimy święteczne wieńce zawieszane na drzwiach domów. A widzieliście wieniec wykonany przez dziecko? Ten poniżej był zrobiony przez 5-letnią dziewczynkę. Obręcz z brystolu była owinięta zieloną i czerwoną krepiną. Kule z gazet oklejone taśmą i owinięte folią aluminiową imitują bombki. Do tego ozdboby z papieru, szyszki… prawda jakie to proste?

5. Podarunek świąteczny

A może nasze dziecko chce wykonać prezent dla najbliższej osoby? Możemy zaproponować ulepienie puzderka z modeliny.

Możemy pomóc dziecku rozrobić w dłoni twardą z początku modelinę. Ulepmy najpierw kulkę i spłaszczmy ją – będzie to spód puzderka.

Z wałeczków zrobimy boki naczynka. Możemy skręcić ze sobą dwa wałki uzyskując ciekawszy efekt dwukolorowy. Tzw. ślimak może posłużyć za ucho.

Przykrywkę wykujemy w podobny sposób. Dzieci uwielbiają lepić bałwanki. Pięknie będą się prezentować na puzderku dla ukochanej osoby.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *