Skip to main content

Warsztaty z historii sztuki

Podróż do świata sztuki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzieci już od najmłodszych lat mogą obcować ze sztuką. Gdy byłam mała, uwielbiałam rodzinne wyprawy do galerii, muzeów. W domu z pasją oglądałam albumy z biblioteczki mojego taty. Pasję do sztuki przekazuję teraz małym dzieciom. Czy potrzebny nam jest kontakt za sztuką?

Bez nazwy 1Na warsztatach dziecko zdobywa wiedzę o dawnej i współczesnej sztuce, poznaje życie ludzi i kulturę w wybranych okresach. Uczestnicy mogą dostrzec jak zmieniała się sztuka i jakim celom służyła.

Zajęcia rozwijają wrażliwość estetyczną rozumianą nie tylko jako staranność wykonania prac, ale również jako wrażliwość na sztukę i piękno wokół nas.

Dziecko podczas zajęć wyposaża się w podstawowe pojęcia języka sztuk plastycznych.
W części praktycznej, poprzez realizowanie prac malarskich, rzeźbiarskich dzieci rozwijają ekspresję plastyczną, zdobywają umiejętność wyrażania własnych emocji w procesie twórczym. Dziecko poprawia sprawność manualną i rozwija zdolności plastyczne.

Sztuka powinna ożywiać naszą wyobraźnię, przenosić ją w światy dla nas niedostępne.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź naszą ofertę.

 

picasso i kubizm

Na zajęciach poznajemy sztukę starożytną, średniowieczną, nowożytną i współczesną. Powyżej zdjęcia z warsztatów na temat portretów Pabla Picassa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *