Skip to main content

Co robimy w Pracowni? 9 AKTYWNOŚCI DZIECIĘCYCH cz.2

W poprzednim wpisie pokazałam Państwu czym zajmowaliśmy się na warsztatach plastycznych w ostatnim miesiącu. Dziś kolejna dawka naszych działań twórczych.

Bez nazwy 2e

 

 

5. Malowanie na folii

Malować na folii można farbami do szkła lub akrylami. Efekt jest zachwycający, gdy powiesimy później pracę w oknie lub przy lampie. Dla dzieci – nowe doświadczenie, gdyż prace mogą oglądać z obu stron.

Bez nazwy 22

 

6. Rysowanie

Podstawowa czynność podczas zajęć plastycznych. Pamiętajmy, że nie musimy zawsze dawać dzieciom ołówki i gumki. Zawierzmy ich wyobraźni, umiejętnościom i nie bójmy się dawać od razu czarnych flamastrów. Dzięki temu dzieci uwierzą we własne możliwości.

Bez nazwy 3

 

7. Konstruowanie budynków

Tworzenie budynków z brystolu, rolek, butelek zawsze budzi dużo emocji u dzieci. Takim zajęciom poświęcamy często więcej czasu. Proces twórczy jest dłuższy niż podczas malowania obrazków: planowanie, czasem szkicowanie pomysłu, szukanie i dobieranie materiałów, konstruowanie i ozdabianie. Czasem tworzymy budowle tylko z papieru, czasem powstają makiety z wielu materiałów, np. z recyklingu.

Bez nazwy 2

 

8. Poznawanie malarzy, rzeźbiarzy, architektów

Pracownia plastyczna PaKaNo oprócz zajęć plastycznych oferuje dzieciom HISTORIĘ SZTUKI z PLASTYKĄ. Jest to doskonała okazja do zapoznania się ze sztuką dawną i współczesną, poznania kultur i zwyczajów ludzi w dawnych czasach. Dzieci poprzez zabawę odkrywają nowe środki wyrazu plastycznego, stają się bardziej świadome i twórcze. Więcej na temat zajęć TUTAJ.

IMG_1774

 

9. Tworzenie sztuki użytkowej

Niejednokrotnie rodzice małych artystów opowiadają,  że obrazki ich dzieci zdobią ściany w ich mieszkaniach. To miło! Idąc za ciosem, tworzymy na zajęciach prace, które nie tylko mogą zdobić ściany. Tworzenie tzw. dzieł sztuki użytkowej przez dzieci i wyeksponowanie ich (nawet w dziecięcym pokoju) podnosi samoocenę i poczucie własnej wartości.

Bez nazwy zef1

 

Uwaga!

Jeśli Państwa dziecko lubi tworzyć, malować, lepić, konstruować, zapraszam na warsztaty plastyczne do Pracowni PaKaNo. Proszę zapoznać się z naszą ofertą: WARSZTATY PLASTYCZNE, HISTORIA SZTUKI Z PLASTYKĄ.

ZAPISY

Pracownia plastyczna PaKaNo

ul. Królewicza Jakuba 28

Warszawa Wilanów

tel. +48 507 659 704

pakano kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *