Skip to main content

Co robimy w Pracowni? 9 AKTYWNOŚCI DZIECIĘCYCH cz.1

ZAPISY

Często pytają się Państwo co my tak właściwie robimy w pracowni: czy malujemy, lepimy… jak to wszystko wygląda? Oto obiecany post – 9 plastycznych aktywności z tego miesiąca. Zaczynamy!

IMG_1650W naszej pracowni zawsze dużo się dzieje. Wybrałam dla Was 9 aktywności plastycznych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Dla młodszych dzieci najważniejsza jest zabawa, proces tworzenia, rzadziej efekt końcowy. Nie mniej efekty naszych działań i w młodszych, i w starszych grupach były często zaskakujące.

 

9 PLASTYCZNYCH AKTYWNOŚCI DZIECIĘCYCH w ostatnim miesiącu

  • Eksperymentowanie barwami
  • Malowanie pastelami suchymi
  • Tworzenie zwierząt przestrzennych
  • Lepienie z gliny
  • Malowanie na folii
  • Rysowanie
  • Konstruowanie budynków
  • Poznawanie malarzy, rzeźbiarzy, architektów
  • Tworzenie sztuki użytkowej

 

Bez nazwy 2e

 

  1. Eksperymentowanie barwami

Dzieci uwielbiają mieszać kolory. Można robić to na wiele sposobów: farbami, kredkami, plasteliną, barwnikami… Największą frajdą jest łączenie i mieszanie barw przy pomocy pipetek, lub po prostu mieszanie całymi dłońmi. Zabawa wspaniała zarówno dla małych, jak i większych dzieci.

Bez nazwy2 2

 

2. Malowanie pastelami suchymi

Wiem, że ta technika budzi wśród większości niepokój. Oczyma wyobraźni widzimy brudne od pasteli dłonie, twarze. A jednak warto! Jeśli bardzo nam zależy na utrzymaniu (w miarę) czystości, ustalmy wcześniej zasady, np. rozcieranie pasteli palcami, wacikiem, chusteczką (choć rozcieranie całą dłonią jest również ważnym doznaniem sensorycznym dla dziecka). Prace wykonane techniką suchych pasteli naprawdę robią wrażenie. Polecam!

Bez nazwy 5

3. Tworzenie zwierząt przestrzennych

Ostatnio pracownię zaczęły zamieszkiwać różne zwierzęta: koń, jelonek, niedźwiedź, pingwin. Za chwilę do tego grona dołączy sowa ze srebrnymi szponami i flaming. Aby stworzyć takie zwierzaki potrzeba naprawdę dużo pracy, cierpliwości i samozaparacia u dzieci. Przestrzenne zwierzęta wykonujemy z dziećmi od około 5 roku życia.

IMG_1794

4. Lepienie z gliny

Lepić lubi chyba każde dziecko. Staramy się bawić różnymi tworzywami, masami i konsystencjami. Glina jest doskonałym materiałem do ćwiczenie umiejętności manualnych i rozwijania wyobraźni przestrzennej. Na plastyce z 3 i 5 latkami tworzyliśmy Biegun Północny z glinianymi zwierzętami.

Bez nazwy t3 kopia

Chcesz wiedzieć więcej o naszych PaKaNo-wych akrywnościach plastycznych? Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów.

Uwaga!

Jeśli Państwa dziecko lubi tworzyć, malować, lepić, konstruować, zapraszam na warsztaty plastyczne do Pracowni PaKaNo. Proszę zapoznać się z naszą ofertą: WARSZTATY PLASTYCZNE, HISTORIA SZTUKI Z PLASTYKĄ.

 

ZAPISY

Pracownia plastyczna PaKaNo

ul. Królewicza Jakuba 28

Warszawa Wilanów

tel. +48 507 659 704

pakano kontakt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *