Skip to main content

Niebo i woda – czyli spostrzegamy zmieniające się kolory w przyrodzie.

Tego lata dużo rozmawialiśmy z przedszkolakami O KOLORACH W PRZYRODZIE. Zastanawialiśmy się wspólnie (dorośli i dzieci) dlaczego często woda jest malowana na niebiesko i czy tylko tak należy ją malować. Czy niebo zawsze na obrazach jest błękitne? Jak malowali go artyści? Poznaliśmy kilku wspaniałych malarzy „od nieba”, „od wody” i „-roślin”. Mam nadzieję, że staliśmy się bogatsi o te doświadczenia, a wyprawy wakacyjne tylko te doświadczenia pogłębią.

 

NIEBO I WODA

 

  

ZIELONA WODA

 

 

NIEBO malowane przez przedszkolaki. Jestem naprawdę dumna z tych dzieci, które potrafiły namalować wspaniałe, mieniące się kolorami niebo o zachodzie słońca.

 

 

Finish. Dwa wielkie obrazy nieba o zachodzie słońca wraz z odbiciem w wodzie.

 

 

WODA. Doskonale pasuje do tego przezroczysta folia.

 

 

ROŚLINY. Wszędzie na kartce i we wszystkich możliwych kolorach.

 

 

Ciekawa jestem czy dzieciaki powrócą z wakacji z nowymi doświadczeniami, spostrzeżeniami kolorystycznymi. A może będzie ktoś, kto widział niebo zielone lub księżyc czerwony?…

Póki co, pracownia jest już otwarta w godzinach wakacyjnych. Jeśli chcecie do nas wpaść choć na chwilę lub na jeden dzień – ZAPRASZAMY.

 

W sierpniu jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku, w godz.10:00-11:30 i 16:00-17:30. Najlepiej wcześniej zadzwonić lub napisać.

Do zobaczenia i wspaniałych wakacji !!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *