Skip to main content

Zabawy z kolorowymi gumkami

W końcu udało się zrobić manualną zabawkę dla mojej córki. Wystarczyło kilkanaście dużych gwoździ  kupionych w elektronicznym sklepie, deska od dziadka i „trochę” kolorowych gumek (ja kupiłam gumki do robienia bransoletek Loom Band, w pudełku 500 szt, cena-ok.6zł). Skupienie dziecka przez jakiś czas naprawdę gwarantowane!

zabawa manualna z kol gumkamiNa początku musiałam omówić tzw. zasady bezpieczeństwa, typu: uważać na gwoździe, bawić się tylko przy stole (nie kłaść zabawki na podłodze), nie brać do buzi gumek (choć i tak córka nie ma w zwyczaju brać przedmiotów do buzi). Wysypałyśmy kilkanaście gumek z pudełka i Zosia nieśmiało i ostrożnie zaczęła naciągać gumeczki na gwoździe.

01  011

Szybko zaczęłyśmy tworzyć bardziej skomplikowane kształty, jak kwadraty, prostokąty i trójkąty.

02

„O, jak gitara”! – krzyknęła za zdumienia Zosia. Okazało się, że naciągnięte gumki wydają podobne dźwięki co struny w gitarze.

A więc – instrument!

03

Na desce można układać litery.

„Zrób małą Zosię (co oznaczało zrobienie „Z”), dużego tatę” – wydawała polecenia Zosia.  Powyżej żółta „Z”, czarna duża „T”.

05

Na koniec postanowiłyśmy zrobić porządek z rozrzuconymi na stole gumkami. Rozpoczęło się sortowanie i grupowanie na kolory.

Przy okazji przypominałyśmy sobie kolory, które Zosia już znała i poznawałyśmy nowe.

04Na gwoździe można nakładać również makaron rurki, koraliki zrobione z modeliny lub masy silnej itp.

Zachęcam do zabawy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *